MAURICE ESTÈVE, färglitografi, signerad, E.A.-upplaga. 3 st böcker medföljer.
"L'Envol", 1958. Tryckt hos Mourlot. Villand-Galanis, Paris, Editeur. 65,2 x 49,2 cm.
Medföljande böcker:
"Maurice Estève - L'oevre gravé", catalogue raisoné, 1986. Monique Prudhomme-Esteve och Hans Moestrup.
"Estève", Galeries nationales du Grand Palais, Paris, 17 octobre 1986-12 janvier 1987.
"Maurice Estève, aquarelles". Galerie Claude Bernard, Paris.
Ej examinerad ur ram. Svagt gulnad.
Prudhomme-Estève/Moestrup, nr 28, sid 56.