SERGE POLIAKOFF, färglitografi, signerad och numrerad 79/100.
"Composition bleue jaune et grise". Tryckt av Desjobert, Paris, utgiven av Galerie Creuzevault, Paris. 49 x 65 cm, bladstorlek 55,5 x 76 cm (BFK Rives).
Ej examinerad ur ram. Något vågigt papper.