MATGRUPP, 5 delar, jugend, 1900-talets början.
Ek. Bord och fyra stolar. Bord med två utdragbara skivor à 49 cm vardera. Längd 120. Bredd 99. Höjd 79 cm.
Slitage, repor och märken. Fläckad skiva.