No connection to server

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
20 items
Max Walter Svanberg, 'Drömkvinnans kyss IV'.
4h 23m
Max Walter Svanberg, 'Drömkvinnans kyss IV'.
Current bid
1 800 SEK
Estimate
2 500 SEK
Discover the latest from Bukowskis
Stay informed about our curated themed auctions, live auctions, viewings, and the latest news from the art and design world. Subscribe to our newsletter.