1035290

407. ANDRÉ LHOTE, "Provence".

Signerad A. Lhote. Olja på papp-pannå 35 x 27 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Inköpt 1954.
Därefter i arv till nuvarande ägare.

Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK/7 540 - 9 425 EUR
Vasarahinta
Ei myyty

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Societetssalongen, Varberg, Konstutställning, 13-28 juli 1954, kat. nr. 12, utställningskatalog medföljer.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Amanda Wahrgren

Tukholma

Amanda Wahrgren
Arvioija

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili