Uppfodrad duk 79 x 61 cm. Förgylld gustaviansk ram.
Retuscher.
Alkuperä - Provenienssi
Tidigare i samlingarna på Esberöds herrgård, Kivik, Småland.
Kirjallisuus
Index över svensk porträtt 1500-1850, band I, sid 229.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui