915
71077

FAT,

Lähtöhinta
1 000 - 1 500 SEK
95 - 142 EUR
109 - 163 USD
Vasarahinta
2 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
FAT,

cloisonné. Japan, Meiji, 1800-tal. Runt med polykrom dekor av fåglar bland bambu och pioner. Diam 30,5 cm.

Smärre nagg och slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Antikurmakaren Ingvar Månsson, Malmö.