Lilla Bukowskis S192

Muutokset

NroEsineMuutokset
78Bord, Sverige 1930-tal.Renovated, repainted.
80SKÅP. trol "Öresund" Borge Mogensen, Danmark.Ej Hans Wegner utan troligen ur serien "Öresund" design Borge Mogensen, Danmark.
116VAS, stengods. B.Friberg. Gustavsberg.Berörs av konstnärsavgift
171Francis Newton Souza, Utan titel (Standing nude).Berörs ej av konstnärsavgift
221Lennart Rodhe, Komposition med blad.Korrekt titel "Gröna grenar" och är en serigrafi.
224Beck & Jung (Holger Bäckström & Bo Ljungberg), Utan titel.Berörs av konstnärsavgift
225Lennart Rodhe, Komposition med blad.Korrekt titel "Höstens grenar" och är en serigrafi.
367KISTA, renässansstil, delvis äldre delar.Enligt uppgift tidigare på Vegeholms slott, Skåne.
368BORD. Sverige, 1700-tal.Enligt uppgift tidigare på Vegeholms slott, Skåne.
456KAFFEKANNA, tenn. Per Johan Mattsson, Mariestad 1835.Bucklorna är obetydliga.
490Victor Vasarely, Vasarely, "Harlekin".Ej examinerad ur ram.
516STOLAR, 7 st, England, 1800-tal.Correct estimate 28.000-30.000 SEK.
518BORD. Senbarock.Correct estimate 5.000-6.000 SEK.
539VAS, fajans. Stig Lindberg, Gustavsberg studio.Korrekt höjd 21 cm.
565Jacques Villon, Utan titel.Small parts of adhesive tape a verso on the top edge. Slightly yellowned
589Herbert Gentry, Komposition med figurer.Nytt utrop 15000-18000:-. New estimate 15000-18000:-
597LJUSSTAKAR, ett par, Göran Fick, Lovisa Finland.Göran Fick var verksam mellan 1802-1818. Även stämplade med tre kronor.
601BORDSUPPSATS. Märkt "Exhibition of Industry of all Nations in London 1851".En låda senare.
621SOCKERSKÅL med LOCK, silver. Stephan Westerstråhle, Stockholm 1797.Ev lagning vid hänkel interiört.
1022AFTONJACKA, Märthaskolans franska avdelning.Ej mink, troligtvis klippt räv.
1097CLIPS, Chanel.Endast obetydligt slitage.
1102BOITE PHARMACIE, Louis Vuitton.Höjd 25,5 cm, bredd 25,5 cm, djup 21,5 cm.
1140DRÄKT, Valentino, 1980-tal.Midjevidd ska vara 72 cm.
1228COCKTAILKLÄNNING, Nina Ricci.Midjevidden är 68 cm.

Lisätyt kohteet

Lisättyjä kohteita ei ole.

Pois vedetyt kohteet

Nro
379
460
478
543
628
639
655
1037
1080

Kohteet, joita koskee vientikielto

Vientikiellon piiriin kuuluvia kohteita ei ole.

Kohteet, joihin liittyy tuontiarvonlisävero

Kohteita, joihin liittyy tuontiarvonlisävero, ei ole.