MATBORD, 1800-tal.

MATBORD, 1800-tal.

Fanerat med mahogny. Mässingsskodd. Närmast runt på raka ben. Tre senare skivor varav en fanerad. Tot l 234,5 (106+49,5+40+39), b 109, h 76.

Slitage, smärre repor, ställvis maskstunget.

Lähtöhinta
6 000 SEK