GUSTAF RYDBERG, olja på duk, signerad G.Rydberg och daterad 1865.

"Wattenfall i Wermland". 64 x 86 cm.

Esineen kunto

Paikoittaista krakelointia. Korjailuja.

Alkuperä
Stockholms Konstförening (Stockholm Association for Art, acquired directly from the artist in 1865); Mrs S. Berg (won in the above mentioned associations Art lottery on 22 december 1865); Accountant John Berg, Stockholm; private collection.
Näyttelyt
Stockholms Konstförening (Stockholm Association for Art), 1865; Kungl. Akademien för de fria konsterna (The Royal Academy of Arts), "Gustaf Rydberg. Minnesutställning", October 1920, ex. cat.
Kirjallisuus
Ny Ill. Tidning, no. 3, 21 January 1866, mentioned; "Ord o. Bild", 1901, illustrated, p. 293; Helge Kjellin, "Gustaf Rydberg. Skånes målare", SAK, 1925, illustrated half page, p. 148; Helge Kjellin, "Beskrivande katalog över Gustaf Rydbergs oljemålningar, handteckningar och etsningar", SAK, 1926, listed in the catalogue p. 25 under no. 74; Georg Nordensvan, "Sveriges Allmänna Konstförening 1832-1932. En historik och jubileumsskrift", 1932, mentioned p. 100.

MITÄ KULJETUS MAKSAA?

Kotiinkuljetus, asiamiehelle, noutopisteeseemme

Katso mitä kotiinkuljetus maksaa. Kysymyksiä? Klikkaa tästä.

Mahdolliset kujetusvaihtoehdot ja rahtihinnat tälle esineelle.

    Kuljetustilaus tehdään voitetun huutokaupan jälkeen Omat sivut -kohdassa.

    Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

    Puhelin
    Lähetä viesti

    Ota yhteyttä arvioitsijaan

    Pedro Westerdahl

    Tukholma

    Pedro Westerdahl
    Asiantuntija – 1800- ja 1900-lukujen klassinen taide

    pedro.westerdahl@bukowskis.com

    Huutokauppa päättyi:
    CET

    Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?
    Pohjoismaiden korkeimmat loppuhinnat meidän kauttamme myytäessä.

    Ota meihin yhteyttä