GUSTAF RYDBERG

Olja på duk, signerad G.Rydberg och daterad 1865.

"Wattenfall i Wermland". 64 x 86 cm.

Esineen kunto

Paikoittaista krakelointia. Korjailuja.

Alkuperä
Stockholms Konstförening (förvärvad direkt av konstnären år 1865); fru S. Berg (erhållen som vinst i ovanstående förenings konstlotteri 22 december 1865); kamrer John Berg, Stockholm; privat samling.
Näyttelyt
Stockholms Konstförening, 1865; Kungl. Akademien för de fria konsterna, "Gustaf Rydberg. Minnesutställning", oktober 1920, utan nr.
Kirjallisuus
Ny Ill. Tidning, nr 3, 21/1 1866, omnämnd; "Ord o. Bild", 1901, avbildad, sid 293; Helge Kjellin, "Gustaf Rydberg. Skånes målare", SAK, 1925, avbildad halvsida, sid 148; Helge Kjellin, "Beskrivande katalog över Gustaf Rydbergs oljemålningar, handteckningar och etsningar", SAK, 1926, upptagen sid 25 under nr 74; Georg Nordensvan, "Sveriges Allmänna Konstförening 1832-1932. En historik och jubileumsskrift", 1932, omnämnd sid 100.
Sijainti
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V581

Ota yhteyttä asiakaspalveluumme

Puhelin
Lähetä viesti

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Pedro Westerdahl

Tukholma

Pedro Westerdahl
Asiantuntija – 1800- ja 1900-lukujen klassinen taide

pedro.westerdahl@bukowskis.com

MITÄ KULJETUS MAKSAA?

Kotiinkuljetus, asiamiehelle, noutopisteeseemme

Katso mitä kotiinkuljetus maksaa. Kysymyksiä? Klikkaa tästä.

Mahdolliset kujetusvaihtoehdot ja rahtihinnat tälle esineelle.

    Kuljetustilaus tehdään voitetun huutokaupan jälkeen Omat sivut -kohdassa.

    Huutokauppa päättyi:
    CET

    Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?
    Pohjoismaiden korkeimmat loppuhinnat meidän kauttamme myytäessä.

    Ota meihin yhteyttä