TERRIN, flintgods, "S:t Angelo", Gustafsberg 1840-talet.

Oval med lockknopp i form av liggande lejon, tryckt dekor i blått av landskap. L 30.

Slitage, krackelyrer, sprickor, större nagg. Locket möjligen ej tillhörande.

Lähtöhinta
500 SEK