SEKRETÄR, Karl Johan/Karl Johanstil. 1800- och 1900-tal.

Björk. Rak form, i fronten låda samt klaff med bakomliggande skrivinredning. Höga raka ben. Intarsiadekor. L 104, b 44, h 130.

Kompletterade ben, fanér med slitage, slagen låda och lucka. Skador. Nyckel saknas.

Lähtöhinta
2 000 SEK