PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, troligen sen Qing, 18/1900-tal.

2 assietter, en tallrik. Dekor i underglasyrblått av drakar. Diam 15-21.

En assiett med sprickor, båda med smärre naggar.

Lähtöhinta
2 200 SEK