1250525
A SET OF SIX BOOKS, Georges Braque "Le Solitaire", och Bernad Buffet "Oevre gravé".
A set of six books, georges braque "le solitaire",  och bernad  buffet "oevre gravé".

-Georges Braque, "Le Solitaire" Numrerad upplaga 22/30. 8 planscher. XXe Sicele Paris F. Hazan, 1959.
-Chagall Monumental, XXe Siecle, Paris 1973. Ett original färglitografi.
-Illuminationer... Max Walter Svanberg, Arthur Rimbaud, Allhem Malmö 1958. Ett original litografi, numrerad 111/133 samt signerad.
-Bernad Buffet Oevre gravé, Lithographies 1952-1966. A.c. Mazo Editeur Paris 1967. 11 st original färglitografier.
-Toulouse Lautrec Au Cirque, numrerad 1100/1500, André Sauret, Monte-Carlo 1952.
-Vertes un et divers nr 151, ett original färglitografi, numrerad 151/300, Claude Roger-Marx

Merkityksetöntä pintakulumaa.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Ota yhteyttä
Johan Lundberg
Johan Lundberg
Arvioija
+46 (0)708 17 21 08

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Lähetä viesti
Lähtöhinta
4 000 SEK