BOJAN, porslin, Kina 1800-tal.

Rund bukig form med polykrom målad dekor. Trälock. H 22.

Ej ursprungligt lock. Slitage. Tillverkningsdefekter och mistor i glasyren, naggar.

Lähtöhinta
1 100 SEK