129599

GOLVUR, 1800-tal.

GOLVUR, 1800-tal.

Vitmålat och med förgyllda detaljer. Märkt på dörrens insida: "Inköpt på Hästberga (Skåne). Restaurerad i Uppsala, 1900, av Viktor Karlsson". Pendel. H ca 215, b 58.

Urtvalan med lösa delar. Slitage.

Lähtöhinta
1 000 SEK