KYRKDOSA, silver, rokoko, stämplad AR, troligen Sverige, 1700-talets andra hälft.

Konturerad rund form, delvis förgylld med herdemotiv på locket. Diam 5,8.

Slitage, monogramgravyr i botten.

Lähtöhinta
4 000 SEK