STEKFAT, porslin, Kina 1700-tal.

Dekor i underglasyr blått. Blomsterkorg med pioner och prunus. L33.

Glasyrnagg. Tillverkningsdefekt. Nagg. Skada.

Lähtöhinta
800 SEK