SOFFBORD, Ib Kofod-Larsen för Seffle Möbelfabrik, 1960-tal, brännstmpl.

Palisander med svart stenskiva. Brännstämplat: "AB SEFFLE MÖBELFABRIK, Säffle, DESIGN ARKITEKT IB KOFOD LARSEN, MADE IN SWEDEN" L 151, b 61, h 50.

Skiva med ett obetydl kantnagg. I övrigt lättare bruksslitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK