146865

SKÅL samt BORDSPLATÅ, tenn. Firma Svenskt Tenn. 1924 resp 1944.

Skål med rund form, två kannelerade hänklar, graverad dekor. Diam 24,5. Bordsplatå på fyra tassfötter. Diam 30.

Slitage. Repor. Glas med smärre avfällningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK