148267

TRYCKSTOCKAR TILL XYLOGRAFIER, 4 st, trä, 1800-talets andra hälft.

Motiv efter Suecia Antiqua et Hodierna, motiv med rastande musicerande sällskap, motiv från medalj slagen till minnet av Gustav II Adolf. 5 x 5, 11,5 x 8, 13,5 x 11, 17,5 x 12.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

En med proveniens från Bukowskis grundare Henryk Bukowskis samt tidigare EA Bomans samling.

Lähtöhinta
3 000 SEK