MEDALJ, förgylld brons. 1900-tal.

Märkt Gustaf V Sveriges Göt o Vend Konung. För trohet och Flit af Kongl Sällskapet Pro Patria. Guldet till Finland 1940. Johan Oskar Melin 1924.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK