FÅTÖLJER, ett par samt BORD, "SAS Chair / 38/39 Series", Jens Ammundsen för Fritz Hansen, etikettmärkta, 1979.

Underrede av metall, klädsel i brunt skinn. Bord med metallunderede och glasskiva. H 37,5, diam 70. Ur en serie designad för Kastrups flygplats.

Nagg samt repa i glasskivan. I övrigt bruksslitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK