BYRÅ, senbarockstil, 1800-tal.

Vitmålad. Vit profilerad marmorskiva. Tre lådor. Lätt svängd front. Mässingsbeslag i rokokostil. L 87, B 60, H 78.

Renoverad/kompletterad. Bytta lås. Senare beslag. Senare skiva. Smärre skador och slitage. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK