SKÅP. Nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Rotfanér, mahogny med svärtade detaljer. Rak form på fyra höga kopplade ben. Dörrpar med hyllinredning. Två lådor. Låda. L 77, b 44, h 152. Nyckel finns.

Smärre slitage. Spricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK