SPEGELTRYMÅ, Louis XV-stil, 1900-talets första hälft.

Förgylld med dekor av putti, rocailler och maskaroner. Slipat glas. Ådringsmålad skiva. H tot 290, b 95.

Slitage, färgbortfall, sprickor. Dekordelar saknas. Glaset delvis anlupet.

Lähtöhinta
6 000 SEK