Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
167885

LJUSSTAKAR, ett par, tenn, 1798. Otydl mästarstämplar, troligen Vimmerby.

Delvis godronnerad fot. Kvadratisk fot med bl a pärlstavsdekor. H 28.

Ljusmanschetter saknas. Mindre bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK