SYBORD, 1800-tal.

SYBORD, 1800-tal.

Intarsiadekor. Oktagonal form på fyrpassformad fot. Uppfällbar skiva med syinredning. L 44, b 44, h 79.

Fanérskador. Skada på intarsiadekoren. Instabil. Överdelen lös.

Lähtöhinta
1 200 SEK