170825

STOP, 2 st, tenn, 1700/1800-tal.

Adolph Helledaij Jönköping 1797. Konande form, svängd hänkel. H 20. Otydliga mästarstämplar. Svängd hänkel. Locket stämplat HP 1826.

Slitage. Repor. Bucklor.

Lähtöhinta
800 SEK