BORDSLAMPA, alabaster, 1930-tal.

I form av örn med utbredda vingar. På ryggen klotformad ljuspunkt. Lösa vingar. Sockel med gåvoplakett i silver. H 58, B 76.

Slitage. Smärre nagg. Möjligen saknas en toppdel.

Lähtöhinta
8 000 SEK