BURK MED LOCK, fajans, Stig Lindberg, Gustavsberg. Målarsign Anita Roi.

Ovoid med lockknopp i form av kvist, vitglaserad med floral dekor. H 19.

Slitage, smärre nagg och tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK