PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, sen Qing.

Skålfat med oxblodsglasyr, diam 14. Skål med celadonglasyr, diam 12. Fat med dekor i underglasyrblått, l 15,5.

Slitage, skålarna med krackelyr, faten med kantnaggar.

Lähtöhinta
1 000 SEK