SERVISDELAR, 56 st, glas, "Rustica", Göran Wärff, Pukeberg, modellen lanserad 1967.

Förrättstallrikar, 10 st.
Mattallrikar, 10 st.
Assietter, 14 st.
Assietter, klar glasmassa, 2 st.
Selterglas, 8 st.
Snapsglas, klar glasmassa, 3 st.
Mjölkkanna.
Sockerskålskål.
Servetthållare, fyra st, i originalkartong.
Ishink.
Uppläggningsfat, diam 28.
Prydnadsfat, diam 32.

Ishink med smärre kantnagg, i övrigt lätt bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK