Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

BORD. Carl Axel Acking Svenska Möbelfabrikerna Bodafors.

Teak. Raka fasetterade ben med närmast droppformade fötter. L 50, b 40, h 54. Etikettmärkt Bodafors samt brännmärkt CAA.

Slitage, repor, sprickor. Lagning.

Alkuperä - Provenienssi

Carl Axel Acking, det egna hemmet.

Lähtöhinta
3 000 SEK