POTTSKÅP, sengustavianskt, omkring år 1800.

Fanérat med mahogny. 2 lådor samt skåp. Raka avsmalnande ben. Geometriskdekor i intarsia. L 39,5 b 23,5 H 71. Nyckel finns.

Slitage. Lagningar. Kompletterat. Bytta beslag. Sprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK