SEKRETÄR, rokokostil, 1900-tal.

Svängd form med fyra svängda ben, klaff med innanför liggande inredning av fem lådor och fack. Intarsia med florala motiv, krönande mässingsgaller. L 68, b 49-68, h 102.

Ställvis hårt slitage, fanérskador och bortfall, fuktskador.

Lähtöhinta
1 000 SEK