184534

Bertel Alberto Thorvaldsen

(Tanska, 1768-1844)
Bertel Alberto Thorvaldsen
(Tanska, 1768-1844)

"Der Luzern Löwe"

Walnut, sculptured relief 43 x 56 cm.

Delar av list saknas, maskstungen, lagningar och skador.

Lähtöhinta
20 000 SEK