Anders Zorn

(Ruotsi, 1860-1920)
Anders Zorn
(Ruotsi, 1860-1920)

ANDERS ZORN, etsning, sign. Dat 1916 i plåten.

"Självporträtt i vargskinnspäls". Bildstorl 12 x 17,7.

Gulnad.

Kirjallisuus

Se "Anders Zorn etchings, catalogue raisonn é" av Sven Lidbeck, sid 315.

Lähtöhinta
6 000 SEK