LJUSSTAKAR SAMT FAT, silver, CG Hallberg resp GAB, 1938 resp 1949.

Ett par ljusstakar i rokokostil resp fat med mytologiskt motiv av bla havsguden Poseidon. H 2-17.

Slitage, smärre bucklor. En ljustake med skadad fyllning, gåvogravyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK