PARTI ARGENTA, 4 delar, stengods. Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Grönglaserad med silverdekor. Rektangulärt fat med dekor av drakvalp (21,5 x 21,5), vas med dekor av fisk ( h 13), runt skålfat med dekor av fisk( 12,3), vas med dekor av ströblommor (h 8).

Nagg, krackelerad glasyr.

Lähtöhinta
1 600 SEK