VÄRMEFAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong, Kina, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått med motiv av pagolandskap. Oktogonal form med pip. Diam 27.

Slitage. Tillverkningsmistor. Fotring med smärre nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK