VITRINSKÅP, 1800-tal.

VITRINSKÅP, 1800-tal.

Blandade träslag bl a mahogny. Riklig dekor av intarsia. Bukig form. Beslag i gulmetall. Tre lådor samt ett dörrpar i glas. L 90, b 51, h 180.

Renoverad samt kompletterad. Mindre fanérskador och sprickor. Troligen senare fötter. Ett ben är löst. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK