SKÄNKSKÅP. Allmoge, 1700-tal. Märkt Anno 1770.

Rakt krön, dörrpar med hyllinredning, två lådor, dörr. Bemålad dekor av blommor mot blå fond på speglar. L 100, b 60, h 188. Nyckel finns.

Slitage. Lenoverat. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
10 000 SEK