SOCKERSKÅL, silver, empiretyp, ostämplad, troligen tidigt 1800-tal. Vikt ca 225 gram.

Svängd form på fot, dekor av pärlstav och girlander, uppsvängda handtag, krönande knopp. H 13.

Slitage, smärre bucklor. Monogramgravyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK