KAFFEKANNA SAMT SKÅL, silver, rokokostil, A. Bergengren, Sverige 1930. Total vikt ca 700 gram.

Dekor av åsar, kannan av päronform med svängd pip och handtag, tassfötter. Skålen ovoid med två handtag, tassfötter. H 6-20.

Slitage, bucklor.

Lähtöhinta
2 500 SEK