SPEGEL, empire, etikettmärkt Petter Gustaf Bylander , 1800-talets första del.

Spegel flankerad av kolonner. Lunettformation med musiktrofé. Tympanonformat krön. Mahogny med bronserade samt förgyllda ornament. H 182.

Renoverad, senare krön.

Lähtöhinta
8 000 SEK