GOLVURNOR, ett par, flintgods. Jugendstil, 1900-tal.

Urnformade med hänklar. Målad dekor av påskliljor. Förgyllda detaljer. Veckad kant, H 61.

Krackelyrer, mindre spricka och nagg.

Lähtöhinta
1 600 SEK