BORD, gustavianskt 1700-tal.

BORD, gustavianskt 1700-tal.

Förgyllt och bronserat, skiva i marmor. Raka avsmalnande kannelerade ben. Dekor av pärlstav och bladranka. L 90 B 49 H 80.

Slitage. Renoverat. Kompletterat. Dekordel saknas. Skivan senare.

Lähtöhinta
8 000 SEK