SOCKERSKÅL, silver, glas, sengustaviansk, Gustaf Henrik Sidwall, Norrköping 1817.

Svängd form med två uppsvängda handtag, rombformad fot på kulfötter. Blå glasinsats resp lock av blått glas med silverfattning och knopp. H 23.

Slitage, något sned. Smärre nagg.

Lähtöhinta
4 000 SEK