KANNA, silver, empire, Danmark 1800-talets första hälft. Vikt 360 gram.

Svängd form med svisselerad girlanddekor, svängd pip, uppsvängt benhandtag. Invändigt förgylld. H 11.

Slitage, smärre bucklor, benhandtag med sprickor.

Lähtöhinta
1 800 SEK